Bodison, Uirica Assistant Principal Curriculum and Instruction
Hayden, William Director TCTC
Kubik, Anthony Assistant Principal IDEA
Locklair, Charles Assistant Principal LEAPS
McMillan, Stephen Assistant Principal SHHS/HCA
Townsend, Lauren Assistant Principal CNT
Vincent, Judith Principal's Administrative Assistant
Crosby, Melissa Principal

Agina, Isaac Math
Aguero, Roberto Foreign Language--Spanish
Albert, Teresa Foreign Language
Allen, Killian Social Studies
Arras, Joseph English
Bailey, Morgan Mathematics
Ballard, Amanda English
Barnes, Robin School of Health and Human Services Health Science Educator
Beckner, Shawn Special Services
Bennett, Aretha Business Education/Instructor
Bhonsle, Rachana Science
Bird, Maryann Guidance Registrar
Blankenship, David Science
Bodison, Uirica Assistant Principal Curriculum and Instruction
Boseman, Brandi Science
Bowers, Scott World History
Brantley, Kimberly Guidance
Brawley, Madeline Science
Bright, Anna English
Buckner, Brianne LEAPS
Burke-Koskela, Bria English Language Arts
Burton, Kevin Math
Cano, Emily Math
Chassereau, Jeremy English
Christie-Bowers, Cashauna Special Ed
Comia, Naomi Science
Crawford, Mallory Business
Creel, Donna Math
Crosby, Melissa Principal
Crutcher, Ben Health/PE
Culler, Lydia English-Department Chair
Dailey, Zonda Special Ed
Davis, Cynthia Foreign Language Department Chair
Davis, Sally Art
DeWitt, Tabatha Business Dept/ Cougar New Tech
Diamond, Beverly English
Drawdy, Stephanie HARTS/Choral Music
Duncan, Yvonne Physical Education
Dupuis, Kelsey English
Edwards, Denise Business
Edwards, Geno Spanish
Fagan, Thomas Physical Education
Fanchette, Michael Mechanical Design
Finigan, Tom Director of Bands
Ford, Richard English
Gaines, Anton Masonry
Gantt, Celeste English
Giusto, Joshua PE/Weightlifting
Gluek IV, Louis Mathematics
Goodwin, Rebecca Social Studies, Student Government
Grant, Ada Clerk
Hammond, Leon Director of District Athletics
Hayden, William Director TCTC
Hinds, Genesia Math
Hood, Mary Math
Hooker, Caroline ESOL
Hutchens, Christopher ROTC
Keaise, Cherrilyn Science-Department Head
Kesavan, Jegadeesh Kumar Mathematics
Khaisar, Atia Science Teacher
Kinard, Pamela Guidance
Kubik, Anthony Assistant Principal IDEA
Lairson, Jessica Special Ed Liaison
Langston, Jeannie Art/ Art Specialist/ Facilitator
Lawton, Magdalene HART/Business
Lee, Olivia English Language Arts
Lewis, Christopher Social Studies
Litzinger, Michael Social Studies
Locklair, Charles Assistant Principal LEAPS
Lutton, Gary Agriculture
Lutton, Robin Agriculture
McMillan, Julie Health Science
McRae, Chase Science - Teacher
Medlock, Jerry HARTS - Business
Mellott, Richard Personal Health
Meshach, Kathy Assistant Band
Murray, Jerolyn CTE - Business
Nettles, Lisa English
Paige, Jermale Science
Pangalangan, Rita Early Childhood Education
Pearson, Ryan Social Studies - Department Chair
Peeler, Coby Social Studies
Pickett, Alyssa Counselor
Pitts, Theola Culinary Arts
Priester, Mary Kathryn Social Studies
Putthoff, Cindy Special Ed
Ravi, Madhavi Special Education
Reddy, Rajasekhr Special Services
Reid, Brian Science
Robinson, Ann Science
Rosendo, Jolfred Spanish
Russell, Arthur Welding
Russell, Eric ROTC
Russell, Ja'Nell English
Ryan, Jessica Social Studies
Shider, Kathy Guidance
Shipp, Jennifer Math
Singh, Dilip Special Education
Smalls, Perry PBSS
Smith, George Social Studies
Stroble, Lynn Math
Stroman, Kathie Special Services
Suna, Victor Special Services
Sutton, William Kiosk
Swearingen, Michael Building Construction
Teko, Gilbert Math
Thomas, Patrick English
Thorne, Mary Katharine Science
Towey, Emily Mathematics
Townsend, Lauren PE/ Health
Valbert, Gene Health Science
Valdehueza, Gregar Donaven Special Ed
Villwock, Kelly Special Ed
Vincent, Judith Principal's Administrative Assistant
Vo, Kathleen English
Warner, Cray Teacher
Wavell, Ken ROTC
Wegener, Thomas Social Studies
Weindorf, Luke Social Studies
Wertz, Ronald Social Studies
Wheeler, Scott Engineering Instructor
Whitten, Heather Art
Williams, Brenda Guidance/TCTC
Williams, Whitney Mathematics
Yates, Nelson Science

Battle, Jessica Guidance Receptionist
Betsy, Fender Receptionist Main Office
Bird, Maryann Guidance Registrar
Bowers, Courtney Athletic Trainer
Brooks, Vernessa CDF
Craven, Paula Clerk
Crosby, Christy Guidance Registrar Clerk
Daniels, Deborah Nurse
Delong, Amy Nurse
Evans, Mary Media Assistant
Ferguson, Sammy Attendance Clerk
Footman, Kim CDF
Grant, Ada Clerk
Green, Shakerra Attendance Clerk
Hammond, Simeon Credit Recovery
Henderson, Renee PBSS & Safety Coor.
Jessen, Amy Bookkeeper
Johnson, Amondre Credit Recovery Facilitator
Johnson, Shon PBSS
Kinard, Dee Administrative Assistant of District Athletics
Koger, Gwen Media Clerk
Manigo, Teresa Fee Clerk Main Office
Meshach, Kathy Assistant Band
Shider, Kathy Guidance
Singleton, Courtney PBSS
Singleton, Valerie TCTC-Counselor
Smalls, Perry PBSS
Stephens, Mary Clerk
Stephens, Minthalee Guidance
Sutton, William Kiosk
Warner, Kim Clerk
Washington, Sarah Records
Williams, Brenda Guidance/TCTC